Jak na SEO pro blog aneb jak dostat blog do vyhledávačů

27. ledna 2008 v 10:11 | tvůrce |  Návody pro blog
SEO-Search Engine Optimization-Optimalizace pro vyhledávače je nejlepší způsob,jak na svůj blog dostat návštěvníky. Je to snaha získat co nejlepší pozice ve výsledcích vyhledávání (v jyxu,seznamu, google...). Následující článek by vám v tom měl pomoci.
-Ještě před založením blogu byste měli zvolit několik slov,na které chcete být ve vyhledávání úspěšní-tzv. klíčové fráze. U nás krátkodobě "kampaň za správný chod blog.cz" a dlouhodobě "blog.cz",která se bude získávat podstatně déle.
-Musíte zvolit správnou adresu,která je výstižná,důvěryhodná a zapamatovatelná. Volbu,jestli zvolit adresu s nebo bez www. za vás řeší sám blog.cz,protože obě (resp. ta z www.) jsou přesměrovány na adresu bez www.. Adresy jednotlivých rubrik a článků také skvěle řeší sám blog.cz (podle názvu článků,bez speciálních znaků a se slovy oddělenými pomlčkami.
-Měli byste získávat a vyměňovat klikací odkazy,třeba psaním komentářů,spřátelováním blogů,registrací do katalogů,tvorbou ikonek,ale hlavně kvalitním obsahem,na který lidi často odkazují. Důležitá je taky kvalita odkazů (čím vyšší pagerank stránky,která na vás odkazuje tím lépe),výstižný text odkazů (tedy ne -->zde<--) a odkazy s podobně zaměřených (tématických) webů.
-Do kolonky název blogu vyplníte výstižný text,který obsahuje klíčové fráze. Dejte si ale pozor,aby nevznikl nestravitelný text. Tento text blog.cz využije jako titulek a hlavní nadpis (h1) stránky.
-Stránky by měly mít klikací logo (všechny sekce blogu musí odkazovat na hlavní stranu blogu). Na blog.cz je to automaticky záhlaví.
-Věci jako Sitemap nebo Rss stránku ještě podpoří. Blog.cz je podporuje.
-Všechny netextové prvky stránky by měly být opatřeny alternativním textem (alt="",noembed=""),popřípadě popisným titulkem (title="").
-Čím déle váš blog vyhledávač zná,tím jste ve výsledcích výše,ale taky platí,že aktualizované stránky mají výhodu před neaktualizovanými.
To je samozřejmě jen základ. Taky to není návod,jak udělat kompletní SEO klasickému webu (ten hledejte třeba na wikipedii). Obecně mají blogy velký "SEO potenciál",už jenom proto,že blog.cz tvořili lidé z vyhledávače jyxo. Pokud vás napadnou další nápady na SEO pro blog,můžete použít komentáře.
Na druhou stranu nás může blog.cz v SEO omezovat-např. rel="nofolow",chybějícími meta tagy (i když keywords je k ničemu a description by někteří blogeři nepochopili a vyplňovali by ho špatně)...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsou naše návody pochopitelné?

Ano,všechny 25.1% (133)
Ano,většina 10.6% (56)
Ano,ale jen některé 10.8% (57)
Téměř žádný 6.4% (34)
Vůbec ne 47.2% (250)

Komentáře

1 Krystín Krystín | Web | 16. května 2012 v 11:41 | Reagovat

Nevím, zdá se mi, že píšete o SEO příliš obecně. Nemáte nějaké skutečně hmatatelné výsledky z nějakých výzkumů, které prokazují užitečnost, resp. míru uřitečnosti optimalizace?

2 Vinit Vinit | E-mail | Web | 18. června 2013 v 12:08 | Reagovat

Dear Webmaster,

As we all know according to latest Google’s Panda Update site's content are very useful to improve your site rank. That's why we would like to invite you for Guest Post or Article Exchange. So kindly let me know if you have any website available for Link, Guest Post or Article Exchange. We can provide you quality content for your sites. That's why We would like to exchange our websites with your website for Article Marketing.

Article marketing - We provide you a unqiue & informative Content which will have 2 links in its content and the article has to be placed on a new page on your website which has to be accessible within 2 clicks from home page.

We are looking forward to your responce for Guest Post exchange.

Thanks

Vinit
http://www.seoranksmart.com/
-----------------------------------------------------------------------

CONFIDENTIALITY NOTICE: This e-mail transmission and any documents, files,or previous e-mail messages appended or attached to it, may contain information that is confidential or legally privileged. If you are not the intended recipient, or a person responsible for delivering it to the intended recipient, you are hereby notified that you must not read this transmission and that any disclosure, copying, printing, distribution, or use of the information contained or attached to this transmission is STRICTLY PROHIBITED. If you have received this transmission in error, please immediately notify the sender by e-mail message, ( webnet.vinit@gmail.com ) and delete the original transmission, its attachments, and any copies without reading or saving in any manner.

3 WhiteHat WhiteHat | Web | 26. listopadu 2014 v 12:44 | Reagovat

Článek je sice starší, ale stále obsahuje pěkné použitelné tipy pro on-page optimalizaci.

4 Najda Najda | 1. července 2016 v 11:34 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama