Jak odkazovat na komentáře,ankety a další

15. března 2008 v 20:05 | tvůrce |  Návody pro blog
Tento článek (který sám považuji spíš za vycpávku) bude o tom,jak odkazovat na začátek komentářů a jednotlivé komentáře,na ankketu nebo na začátek obsahu svého blogu.
To se hodí zejména tehdy,když na začátku delších článků vyzíváte k psaní komentářů a chcete návštěvníkům ušetřit práci se strolováním,nebo pokud chcete upozornit na nějaký důležitý komentář,ale nechcete ho kopírovat kvůli vytváření duplicity (totožného obsahu).
Pokud chcete odkazovat na začátek komentářů,vyberte článek a zapište za jeho adresu #komentare takto: adresa-vaseho-blogu.blog.cz/0803/adresa-clanku#komentare,např. http://blog.blog.cz/0803/vase-blogy-jsou-patym-nejnavstevovanejsim-mistem-na-internetu#komentare.
Funguje to na principu záložek v textu,který blog automaticky vytváří,ale bohužel je nelze svévolně vytvářet v textu.
Na stejném principu funguje i metoda odkazování na jednotlivé komentáře. U každého komentáře je číslo a když jeho adresu použijete jako adresu odkazu,můžete na něj odkazovat např. takto: http://blog.blog.cz/0802/jak-vlozit-blog-do-katalogu-ceskych-portalu#komentar-23269178.
Když chcete odkázat přímo na anketu,založte článek z anketou a zapište za jeho adresu #anketa takto: http://kampanzaspravnychod.blog.cz/0803/jak-sve-obrazky-chranit-pred-kopirovanim#anketa.
Blog nabízí ještě další,spíše nepoužitelné metody. Např. pokud chcete odkázat přímo na obsah blogu (přeskočit záhlavní,drobečkovou navigaci),dejte za adresu #content. Dále můžete využít třeba #container , #skip , #masters , #navigation , #menu_column , #search , #hledani , #d1 , #d2 , #d3 , #forFROM , #k-ul , #document , #path a #foot.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou naše návody pochopitelné?

Ano,všechny 25.1% (133)
Ano,většina 10.6% (56)
Ano,ale jen některé 10.8% (57)
Téměř žádný 6.4% (34)
Vůbec ne 47.2% (250)

Komentáře

1 petaheinz petaheinz | Web | 17. března 2008 v 12:38 | Reagovat

Můžeš,nikde jsem to nezakázal

2 Kolemjdoucí Kolemjdoucí | Web | 18. března 2008 v 10:28 | Reagovat

Odkaz? <a href="http://example.com">napriklad</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama