Co blog neumí a co dělá s kódem

Co blog.cz dělá s flashem

23. ledna 2008 v 17:59 | tvůrce
Na blog.cz můžete vkládat flash animace a videa (dále jen flash). Pokud tedy získáte patřičný HTML kód flashe,můžete ho do blogu vložit pomocí ikony Vložit video nebo Flash animaci. Napadlo vás ale někdy,proč nevkládáte flash rovnou do kódu pomocí Zobrazit HTML? Příjdeme na to tak,že zkusíme vložit jeden flash,třeba flashkartu od Rammstein (nic lepšího tu nemám). Flashkarta je zde. Teď zkusíme její kód vložit do formuláře pro vkládání flashe. Vyjde toto:

Problematika nuceného rel="nofollow"

14. ledna 2008 v 15:54 | tvůrce
Vyhledávače (jyxo,google,seznam...) řadí stránky podle mnoha faktorů. Jedním z nich je rank. Ten se počítá přibližně podle počtu a kvality klikacích odkazů. Tedy weby,na které všichni odkazují budou asi výše než weby,na které nikdo nikdy neodkázal a jejich tvůrci neví,co je to katalog...
Pokud chceme na někoho odkázat,ale nechceme mu zvyšovat rank,vložíme do něj rel="nofollow" takto:
<a rel="nofollow" href="adresa">text</>
Jenomže lidé z blog.cz se rozhodli u všech odkazů mimo blog.cz automaticky vkládat rel="nofollow". To vypadá jako dobrý nápad,ale zabraňuje to uživatelům propojovat projekty na blogu a mimo něj,vyměňovat odkazy s weby mimo blog a registrovat se do katalogů,které požadují odkaz od registrovaných webů. Navíc se toho nejde zbavit. Poslal jsem tvůrcům blogu e-mail,ale odpověď nebyla příznivá:
Dobrý den.
Bohužel, toto nastavení změnit nelze.
Pěkný den.

Takže nic. Po nějaké době jsem ale zjistil,že se rel="nofollow" nepřidává do externích odkazů v menu ani do komentářů,takže jisté možnosti tu jsou.
 
 

Reklama